78192

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)



Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


V.Hájek --- 11. 2. 2004
Re: Zamylen?.

Je otázkou zda je to jen polemika.

Podíváte-li se na výsledky, tak kromě roku 2003 bylo množství medu v uteplených úlech mimo r. 2003 vždy vyšší než v úlech neuteplených, i když rozdíl není velký. Takže je to pouze otázka významnosti pro každého včelaře. Je skutečností, že v našich podmínkých je zapotřebí skloubit dva protichůdné požadavky:

-studené zimování z důvodu omezení plodování matkou pro zajištění účinného ošetření včelstev proti varoáze
-rychlý jarní rozvoj včelstev pro zajištění časné jarní snůšky.

Vím, že druhý bod lze zajistit použitím vhodné technologie (silní včelstva, dvoumatečná včelstva, přidání oddělku a pod.), ale na druhé straně skutečnost, že v případě jarního rozvoje se "vše točí kolem tepla" není také zanedbatelná. Já bych souhlasil s názorem ing. Čermáka, kterým okomentoval vyhodnocení pokusu s uteplenými úly :Závěr ať si udělá každý sám, ale netvrdil bych, že uteplaní zejména na jarní rozvoj význam nemá.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 5151


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma





Klikněte sem pro nápovědu